Czy można pozbyć cellulitu, odchudzić i wymodelować sylwetkę za pomocą masażu? Brzmi trochę niewiarygodnie, ale nowoczesna medycyna estetyczna to nie tylko operacje i zabiegi wiążące się ze sporym ryzykiem czy okresem rekonwalescencji. Obecnie można poprawić wygląd ciała w znacznie prostszy i bezpieczniejszy sposób, na przykład poprzez mechaniczny masaż połączony z podciśnieniem. Endermologia to bezinwazyjny zabieg na ciało, który może okazać się nieocenioną pomocą w walce z cellulitem. Pozwala zredukować tkankę tłuszczową, dając efekt wyszczuplenia.
Co to jest endermologia i jak wygląda zabieg?
Endermologia, czy inaczej endomasaż, to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na skórę i podskórną tkankę łączną. Zabieg wykonywany jest za pomocą sterowanej komputerowo głowicy, która wyposażona jest w dwie ruchome rolki oraz komorę ssącą. Pod wpływem ciśnienia fałd skóry zostaje wciągnięty, a wtedy masaż oddziałuje na głębokie warstwy skóry. Intensywność masażu zależy od partii ciała, na której wykonywany jest zabieg. Endermologia jest w szczególności polecana osobom w wieku od 30 do 45 lat oraz w trakcie procesu odchudzania. Zabieg jest przeprowadzany w specjalnym kostiumie, który zapewnia komfort i higienę. Kostium do endomasażu stworzony jest z gładkiego i jedwabistego materiału, który jest elastyczny i idealnie dopasowuje się do ciała, a miejsca intymne zasłania grubszy splot.
Endermologia ma bardzo pozytywne opinie. Trzeba jednak pamiętać, że do uzyskania naprawdę satysfakcjonujących efektów, zwykle potrzebna jest kompletna kuracja - min. około 10-12 zabiegów. Po wykonaniu serii zabiegów, zalecane są też zabiegi przypominający, aby móc utrzymać gładki wygląd skóry na długo. Warto mieć na uwadze, że osoby, które nie dbają o odpowiednią dietę i nie wykonują regularnych ćwiczeń, nie będą na długo mogły cieszyć się efektami zabiegu.
Po zabiegu, jak i w dniu przeprowadzania endermologii, wskazane jest picie dużej ilości wody. Specjaliści radzą wypicie około ośmiu szklanek przed zabiegiem, aby wspomóc usuwanie toksyn z ciała i utrzymanie tego zwyczaju na co dzień.
Endermologia - cena
Cena zabiegu może różnić się w zależności od wybranej partii ciała. Koszt jednego zabiegu na całe ciało (plecy, pośladki, całe nogi, brzuch, ramiona) waha się od 110 do około 200 zł, natomiast koszt zabiegu na wybraną partię ciała (na przykład pośladki i uda) będzie oczywiście mniejszy. Najczęściej bardziej opłaca się wykupić całą kurację złożoną z 10-12 zabiegów - wówczas zmniejsza się koszt za pojedynczy zabieg. Trzeba wziąć po uwagę, że do wykonywania zabiegu niezbędny jest strój, którego cena może sięgać około 100 zł, jednak przy wykupieniu serii zabiegów, nierzadko kostium dodawany jest gratis. Przykładową ofertę zabiegów endermologii znajdziesz na https://klinikamurano.com/oferta_endermologia-lpg_273.html
Endermologia - efekty
Najważniejszym efektem endermologii jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej wpływające na widoczną redukcję cellulitu. Już po kilku zabiegach zauważalne jest zmniejszenie obwodów w poszczególnych partiach ciał. Poprzez masaż powierzchnia tkanki podskórnej wyrównuje się, co wpływa na poprawę wyglądu ciała. Regularne poddawanie się endermologii sprawia, że tkanki stają się lepiej odżywione, skóra jest gładsza i później się starzeje. Najlepsze i najtrwalsze efekty można osiągnąć stosując endermologię w połączeniu z odpowiednią dietą antycellulitową i systematyczną aktywnością fizyczną. Ponadto, zabieg przyczynia się do poprawy kondycji skóry, pomaga niwelować opuchliznę i obrzęki, stymuluje do wydalania nadmiaru płynów i toksyn, dzięki czemu organizm szybciej się oczyszcza i staje się zdrowszy, co jednocześnie wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia.
Endermologia - przeciwwskazania
Bezwzględne przeciwwskazania do zabiegu to:
- ciąża i karmienie piersią,
- bolesne żylaki,
- zapalenie żył,
- leczenie antykoagulantami (stosowanie leków przeciwzakrzepowych),
- bielactwo (syndrom Koebnera),
- choroby krwi,
- przepuklina brzuszna,
- liczne tłuszczaki,
- infekcje.
Endermologii nie wykonuje się u kobiet do 5 miesięcy po porodzie naturalnym oraz do 8 miesięcy po porodzie przez cesarskie cięcie.
Komentarze (0)