Inne

Dlaczego warto sprawdzać rankingi kont bankowych?

W Polsce prowadzonych jest blisko 32 miliony kont bankowych, a każdego roku przybywa ich prawie 1 milion. Oznacza to, że Polacy chętnie rezygnują z gotówki i wolą lokować swoje środki finansowe na bezpiecznych rachunkach w banku. Ogromna konkurencja w tym sektorze sprawia, że instytucje bankowe oferują swoim potencjalnym klientom coraz korzystniejsze rozwiązania. Jak jednak wybrać te na miarę naszych potrzeb? Podpowiedź znajdziesz poniżej.

Czy każde konto jest darmowe?

Większość Polaków chce założyć i prowadzić konto, które nie będzie generować żadnych kosztów. Banki doskonale o tym wiedzą i właśnie takie rachunki coraz częściej oferują. Konto dla młodzieży może być dzisiaj założone i prowadzone bezpłatnie. Oprócz tego za 0 złotych mają być wypłaty gotówki z bankomatów oraz realizacja przelewów online.

Rankingi najlepszych kont bankowych pozwolą wybrać takie konto, które nie będzie nakładało na klienta banku żadnych opłat. Co ważne, w rankingach uwzględniane są również ograniczenia, jakie dyktuje bank. Należy na nie zwrócić szczególną uwagę, ponieważ może okazać się, że konto za 0 złotych jednak będzie kosztować.

Czy każde konto jest online?

To fakt, że większość Polaków zakłada dzisiaj konto internetowe. Nic dziwnego, bo przecież jesteśmy pionierami, biorąc pod uwagę zainteresowanie i wykorzystywanie nowoczesnej bankowości. Nikt z nas nie wyobraża już sobie stania w długich kolejkach w oddziałach banku, by zrealizować przelew. Chcemy to robić o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu.

Chociaż konto dla młodzieży z dostępem do platformy internetowej jest już dzisiaj standardem, to jednak porównajmy oferty w rankingu. Niektóre banki nadal proponują zwykłe rachunki bez opcji online. Nie warto takich zakładać, a jeśli takie posiadasz, to czym prędzej je zamknij lub zmień bank.

 Czy każdy bank oferuje dodatkowe bonusy?

Ciekawostką jest to, że konta bankowe mogą dzisiaj generować dodatkowe zyski. Aby zachęcić nowych klientów, banki proponują swoim klientom bonusy. W rankingach najlepszych ofert znaleźć można konta, których posiadacze otrzymują z banku specjalne premie finansowe albo otrzymują rabaty cenowe podczas realizacji zakupów w wybranych sklepach biznesowych partnerów banku. Z całą pewnością warto z takich opcji korzystać.

A może czas na zmianę konta w banku?

Czy wiesz, że praktycznie co miesiąc banki oferują coraz korzystniejsze rachunki bankowe? Jeśli zakładałeś konto dla młodzieży już jakiś czas temu, może warto sprawdzić rankingi i przekonać się, co tracisz. Kilka lat temu nie mogłeś raczej liczyć na konto darmowe czy bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów. Raczej nikt nie oferował Ci dostępu do platformy internetowej ani kont oszczędnościowych na preferencyjnych warunkach. Pamiętaj, że w każdym momencie możesz przenieść konto, a nowy bank Ci w tym pomoże.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz