Inne

Wyciskarka wolnoobrotowa z dużym otworem - które będzie najlepsza?

Osoby dbające o zrównoważone odżywianie powinny włączyć do swojej diety soki z owoców i warzyw. Mogą one pomóc nam zwiększyć spożycie zdrowej żywności w naszej diecie i poprawić nasze ogólne zdrowie i samopoczucie. Przygotowanie soku w domu jest bardzo proste - wystarczy odpowiednie narzędzie, które sprawnie i szybko wykona to zadanie. Pokażemy Ci, jaka wyciskarka wolnoobrotowa z dużym otworem będzie dla Ciebie najlepsza i na co powinieneś zwrócić uwagę przed jej zakupem.

  • Wyciskarka pracuje na wolnych obrotach, dzięki czemu nie wytwarza wysokiej temperatury, która może obniżyć wartość odżywczą.
  • W sklepach można znaleźć wyciskarki jednoślimakowe lub dwuślimakowe. Te drugie są bardziej wydajne i mogą wycisnąć większe ilości soku. Można też wybierać spośród modeli poziomych i pionowych.
  • Przy zakupie wyciskarki zwróć uwagę na moc, obudowę, prędkość, obroty i sitko.
  • Wyciskarka różni się od wyciskarki zasadą działania, oraz efektami pracy, którą wykonuje. Produkuje bardziej klarowny sok z mniejszą ilością piany, który może być dłużej przechowywany.

Jaki typ wyciskarki wolnoobrotowej posiadasz? Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

Wyciskarki wolnoobrotowe dzielą się ze względu na mechanizm, który je miażdży. Wyciskarka jednoślimakowa wykorzystuje do tego jeden wałek ślimakowy, natomiast wyciskarki dwuślimakowe wykorzystują dwa wałki, które ściskają owoce i warzywa między sobą. Takie wyciskarki  są bardziej wydajne i wydobywają więcej soku.

Można również wybrać wyciskarki poziome lub pionowe. Sokowirówki pionowe zajmują mniej miejsca, więc są lepszą opcją dla osób posiadających mniejsze kuchnie. Działają również szybciej. Są też bardziej wydajne i łatwiejsze w demontażu i myciu niż te poziome. Są też bardziej uniwersalne i mają szerszy zakres przystawek. Mogą być kłopotliwe w użyciu, ponieważ wrzucane produkty trzeba popychać w kierunku ślimaka. Są one również mniej sprawne w obsłudze miękkich produktów.

Zobaczmy, jakie są wnioski. Model dwuślimakowy poziomy jest najlepszy, jeśli planujemy wyciskać soki często i w dużych ilościach. Wyciskarka pionowa jest szybsza i wydajniejsza, jeśli masz ograniczony czas.

Wyciskarkę wolnoobrotową z dużym otworem znajdziesz na https://hurompolska.pl/wyciskarka-h200-easy-plus/.

To najważniejsze parametry wyciskarek wolnoobrotowych

Co sprawi, że wyciskarka wolnoobrotowa będzie dla Ciebie najbardziej przydatna? Jakie są kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem sprzętu spełniającego Twoje potrzeby? Przed zakupem koniecznie zapoznaj się z tymi parametrami.

Moc

Ten wskaźnik służy do określenia wydajności wyciskarki. Wyciskarka będzie pracować dłużej i poradzi sobie z trudniejszymi produktami, jeśli będzie miała większą moc. Najlepsza jest sokowirówka, która ma moc co najmniej 200 W.

Obudowa

Może być wykonana z tworzywa sztucznego lub metalu. Plastikowe wyciskarki są bardziej przystępne i lżejsze niż metalowe. Jeśli należysz do tej kategorii, upewnij się, że sprawdzisz plastik pod kątem szkodliwych cząsteczek BPA. Metalowe obudowy są bardziej trwałe i wytrzymują uszkodzenia.

RPM

Dowiedz się, ile obrotów na sekundę wykonuje wybrany przez Ciebie model. Im wolniej, tym lepiej. Wolniejsze obroty sprawiają, że sok jest bardziej klarowny i zachowuje więcej wartości odżywczych. Wyciskarki zazwyczaj pracują z prędkością około 100 obrotów na godzinę. Niektóre modele pozwalają na regulację tego ustawienia.

Sito

Podstawowe sito pełni rolę filtra w każdej sokowirówce. Otwory sitka sprawią, że sok będzie bardziej skoncentrowany. Większe otwory mogą pozwolić na dostanie się do soku miąższu lub kawałków owoców, co może wpłynąć na jego klarowność. Producenci często dołączają dodatkowe sitka, aby umożliwić użytkownikom wybór preferowanego soku.

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom

Która wyciskarka jest najlepsza? Zwróć uwagę na dodatkowe funkcje

Przed zakupem urządzenia warto przyjrzeć się dodatkowym funkcjom. Przydatną funkcją jest mycie wstępne. Dzięki niej możemy wypłukać ewentualne resztki produktów. Dzięki temu czyszczenie wyciskarki powinno być łatwe.

Gdy do wyciskarki trafiają na przykład nasiona, przydatny będzie bieg wsteczny. Funkcja ta pozwala na kontynuowanie pracy bez konieczności demontażu sprzętu. Jeśli pokrywa nie jest szczelnie zamknięta, blokada bezpieczeństwa uniemożliwi włączenie wyciskarki. Blokada kapania ochroni nasze blaty i ubrania przed poplamieniem.

Wolicie wyciskarkę wolnoobrotową czy sokowirówkę?

Czy jesteś pewien, która wyciskarka wolnoobrotowa z dużym otworem jest dla Ciebie najlepsza? Czy nadal nie jesteś pewien, czy sokowirówka to właściwy wybór dla Ciebie? W tym artykule omówimy różnice między tymi dwoma urządzeniami.

Wyciskarki miażdżą owoce, aby wydobyć sok, który nie utlenia się i nie nagrzewa. Zachowuje on więcej składników odżywczych i witamin niż sok zrobiony z wyciskarki. Wyciskarki jest bardziej wydajna i może wydobyć więcej płynu. Napój ten może być przechowywany w lodówce do trzech dni. Należy go jednak spożywać od razu po wyjęciu z sokowirówki.

Sokowirówka jest cichsza i może wydobywać sok z różnych produktów, w tym twardych i miękkich owoców, liści i kiełków, a także liści i ziół. Może być również wykorzystywana do robienia smoothies, deserów i dodatków do kanapek (np. masła orzechowego), a także lodów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz