Inne

Czy możesz pracować nie wychodząc z domu?

Ci, którzy poszukują pracy, ale nie chcą rezygnować z wygody we własnym domu, mogą znaleźć pracę w swoich czterech ścianach. Wydaje się niemożliwe? Sprawdźmy, które zawody możemy wykonywać w domu!

Jest dużo rodzajów prac, które możemy wykonywać w domu, a niektórzy pracodawcy uważają, że pracownik jest nawet bardziej wydajny, jeśli pracuje z domu i utrzymuje kontakt z szefami przez telefon i komputer. Taka praca domowa stanowi ogromną zaletę elastycznego harmonogramu pracy. Pracownik - jeśli nie kusi go telewizor lub inne przyjemności - może zarządzać swoim czasem i swoją pracą wydajniej niż w biurze pełnym ludzi. Chociaż wiele internetowych ofert pracy nie należy do wiarygodnych, niektóre z nich są bardzo korzystne i warte rozpatrzenia.

Praca w domu - niezbędnik

Potrzebujemy tylko komputera z dobrym połączeniem internetowym i umiejętności, dostosowane do danego zawodu. Zalety uzyskania takiej pracy są bardziej niż oczywiste. Przede wszystkim mielibyśmy bardziej elastyczny harmonogram, moglibyśmy zorganizować swój własny czas i uratować się od straconych godzin w drodze między domem a biurem. Podajemy kilka przykładów „domowych zawodów”, na których można zarobić dobre pieniądze - nie przegap swojej szansy!

Wirtualny asystent

Dziesięć lat temu o takiej pracy nikt nie słyszał. Dziś jednak popyt na rynku jest wyjątkowo wysoki. Co musisz zrobić w roli wirtualnego asystenta? Zapewniasz pomoc administracyjną, umawiasz na spotkania, dokonujesz rezerwacji, planujesz wydarzenia. A to wszystko nie wychodząc z domu. Umiejętności, które są potrzebne się do takiej pracy to dobry zmysł organizacji i zarządzania czasem, musimy umieć pogodzić wiele zadań i posiadać dobrą komunikatywność (częste rozmowy przez telefon).

Internetowy licytator/sprzedawca

Ten zawód polega na szukaniu ludzi, którzy chcą sprzedawać/kupować rzeczy, ale nie mają wystarczająco dużo czasu, aby monitorować oferty. Aby poradzić sobie z taką pracą, potrzebne jest doświadczenie w licytacji produktów na stronach takich jak Allegro czy eBay. Dodatkowo - dużo ambicji i siły przetargowej. Chociaż zarobki pochodzą z prowizji, mogą być bardzo duże - o ile jeśli wiemy jak skorzystać z najlepszej oferty i potrafimy wynegocjować najlepsze ceny. 

Tłumacz

Pracownicy z różnych krajów potrzebują przetłumaczonej wersji dokumentów. Dlatego tłumaczenia stają się coraz bardziej pożądane, wymagane i opłacane. Tłumacz musi płynnie mówić w co najmniej jednym języku obcym. Najczęściej tłumaczone języki to hiszpański, francuski i chiński, ale im mniej znany jest język obcy, tym lepsze wynagrodzenie. Sprawdź aktualne oferty pracy dla tłumaczy na https://pracaonline.net/oferty/grupa,8,tlumaczenia.html

blog

Operator bazy danych

Firmy zawsze szukają ludzi, którzy pomogą im przenieść wszystkie swoje dane i dokumenty w formie papierowej na nośniki cyfrowe. Ta praca polega na szybkim pisaniu tekstów i dokładnym przepisywaniu dokumentów.

Transcriber

Dobrą pracą domową jest spisywanie wywiadów. Nagrania mogą mieć nawet kilka godzin, więc  transcriber musi mieć czas i warunki, aby móc je przepisać w spokoju. Pliki są mu przekazywane za pomocą Internetu. Transcriber musi uważnie słuchać, wypisywać wszystko, co słyszy i wysłać gotowy tekst. Powinien również posiadać dobry sprzęt - głośniki/słuchawki, aby nagrania były łatwiejsze do zrozumienia.

Edytor treści

 Agencje reklamowe czy wydawnictwa internetowe, potrzebują dużo treści w promowaniu swoich klientów. W tym wypadku mogą skorzystać z pracy freelancera. Jako freelancerzy musimy umieć dobrze pisać oraz posiadać pewną wiedzę z zakresu działalności firmy, dla której działamy. Zarobki różnią się w zależności od agencji, branży, dla której piszemy.

Blogger

Jeśli mamy bloga, który przyciąga dużą liczbę odwiedzających, możemy otrzymywać oferty od firm, które zaproponują nam swoje produkty lub pieniądze w zamian za promowanie ich na swoim blogu czy udostępnienie miejsca na reklamy i linki odnoszące do ich strony internetowej. Pamiętajmy, że pieniądze, które odbierzemy, będą pochodziły z reklamy, której docelową grupą są nasi czytelnicy. Reklamy te skierowane są do specjalnego grona odbiorców. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz