Inne

Jak dobrać klapki na wyjazd do noszenia w hotelu?

Choć perspektywa wyjazdu na wakacje napawa radością, samo przygotowywanie się do podróży i pobytu w hotelu bywa niezwykle stresujące. Trzeba w końcu zadbać o spakowanie wszelkich istotnych rzeczy, w szczególności ubrań i obuwia. Wybór butów na wyjazd często przysparza nie lata kłopotu – nie zawsze wiemy, czego możemy się spodziewać na miejscu, i jaki typ obuwia rzeczywiście okaże się przydatny. Dobrym wyborem niemal zawsze okazują się odpowiednie klapki. Jak dobrać je na wyjazd, by nie żałować i cieszyć się komfortem noszenia podczas wypoczynku?

Klapki do hotelu – czym powinny się charakteryzować?

Nie bez powodu mówi się, że klapki to must have wakacyjnej wyprawki. Wiele osób uważa ponadto, że w walizce powinna znaleźć się więcej niż jedna para tego praktycznego obuwia. W klapkach możemy poruszać się zarówno po hotelowych korytarzach, jak i na basenach, plaży czy na spacerach po kurorcie. To, co przemawia za umieszczeniem tego modelu butów w bagażu, to także łatwość wkładania i ściągania ich – z klapkami zawsze jesteś gotowa do wyjścia!

Aby buty te spełniły swoją funkcję i zapewniły Ci komfort noszenia podczas wyjazdu, powinny zostać odpowiednio dobrane. Typowe, gumowe modele wbrew pozorom nie sprawdzą się w każdym przypadku – mogą odparzać i na ogół nie prezentują się zbyt estetycznie. Lepszym pomysłem mogą być klapki z wkładką ze skóry naturalnej – ten oddychający materiał zapobiegnie uczuciu dyskomfortu podczas noszenia i doskonale dopasuje się do kształtu Twojej stopy. Modele z tym elementem znajdziesz na przykład w ofercie Sergio Leone, dostępnej na stronie https://sergioleone.store/pl/menu/klapki-161.html.

Klapki na obcasie – czy to dobry pomysł?

Klapki to obuwie tradycyjnie kojarzone z płaską podeszwą. Współczesne trendy coraz częściej proponują nam jednak modele osadzone na niższym lub wyższym obcasie. Takie podwyższenie ma kilka istotnych zalet. Sprawia, że noga prezentuje się niezwykle efektownie, jest optycznie wysmuklona, a kształt łydek pięknie podkreślony. Wyższy obcas pozwala także nadać polotu i charakteru wielu letnim stylizacjom, w szczególności tym ze zwiewnymi sukienkami czy spodniami w kroju palazzo. Klapki na niewysokim, zgrabnym obcasie możesz założyć na przykład na kolację czy romantyczny wieczór z lampką wina w hotelowej altanie.

Klapki na plażę i wieczorne spacery

Klapki to także obuwie, które świetnie sprawdza się na spacerach na terenie kurortu. Jeśli obecna tam nawierzchnia nie jest zbyt nierówna lub piaszczysta, na te okazje możesz założyć nieco wyższe modele tego obuwia. Jeśli jednak planujesz odpoczynek w naturze, na przykład na plaży, lepszym wyborem będą klapki na płaskiej podeszwie. Ten model będzie najwygodniejszy i najbardziej uniwersalny, a przy tym nie będzie powodować zapadania się stopy w piasku.

Jak wpasować klapki w wakacyjną stylizację? Szerokie pole manewru w tym zakresie zapewnią Ci nieco bardziej uniwersalne modele klapek, na przykład wykonane ze skóry i w neutralnych barwach. Taki typ obuwia możesz założyć zarówno do kobiecych sukienek, jak i shortów. Nie będzie on nazbyt formalny, a przy tym będzie prezentować się znacznie zgrabniej niż proste, gumowe klapki.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz