Inne

Czy krem do pielęgnacji tatuażu jest niezbędny? — Doradzamy!

Świeży tatuaż wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Im lepiej zadbamy o niego, tym okazalej będzie wyglądał przez resztę czasu! Szybkie gojenie bez nadmiernego swędzenia i bólu to dodatkowe profity. Dowiedz się jak najlepiej zadbać o świeży tatuaż i dale czego nie powinieneś stosować na świeżą dziarę zwykłego kremu do ciała! Zapraszamy. 

Pielęgnacja świeżego tatuażu — krem do gojenia tatuażu  

Po sesji tatuażu zwykle jesteśmy zmęczeni i możemy zapomnieć o tym, by przy okazji kupić krem do gojenia tatuażu. Większość dobrych salonów tatuażu przy okazji oferuje zakup odpowiednich kremów. Jeśli jednak zdarzyło Ci się zapomnieć — nic straconego! Doskonałej jakości zestawy oraz kremy do gojenia tatuażu można dostać na stronie https://dlagentlemana.pl/. Możesz także zamówić sobie mydło do tatuażu i krem jeszcze przed sesją. Zamówienia online realizowane są w bardzo szybkim tempie, zatem już kolejnego dnia roboczego możesz spodziewać się swojej paczki. Jeśli po sesji u tatuatora zapomnisz kupić krem do gojenia tatuażu, to jeszcze nic straconego! Jeśli nosisz second skin (specjalna folia na tatuaż, którą w zależności od wzoru tatuażu, jego wielkości, miejsca na ciele oraz zaleceń tatuatora ściągamy od 24 do ok. 48 godzin po dziaraniu) to jest szansa, że zdążysz złożyć zamówienie online i dotrze do Ciebie na czas! To właśnie od momentu zdjęcia ochronnej folii na tatuaż powinniśmy rozpocząć kremowanie tatuażu, by świetnie się goił. 

Tylko krem do tatuażu na czas gojenia! 

Utrzymanie higieny tatuażu bezpośrednio po sesji jest bardzo istotne dla przyszłego wyglądu naszej nowej pociechy. Ozdoba na ciele, która ma świetnie wyglądać wiele dekad powinna być zadbana. Nowoczesne kremy do gojenia tatuażu nie zawierają w składach alkoholu, ani kwasów AHA, ani żadnych substancji drażniących. Zwykle są to produkty na bazie naturalnych substancji, które łagodzą podrażnienia, niwelują swędzenie, wzmacniają odporność skóry oraz jej odbudowę. Nie powinniśmy smarować świeżego tatuażu kremami i balsamami, jakich na co dzień używamy do ciała. Wiele z nich może zawierać substancje, które, chociaż dobrze niwelują np. zmarszczki, czy cellulit, to nie będą odpowiednie dla tatuażu. Podczas sesji tatuażu zostaje przerwana ciągłość skóry, więc odpowiedni dobór dedykowanych kosmetyków jest bardzo ważny. Warto o to zadbać! 

Krem, balsam czy masło do tatuażu — co wybrać? 

Różnica między tymi produktami jest spójna z tym, co kojarzymy i czego spodziewamy się po kremach do ciała, czy twarzy. Konsystencja to różnica najbardziej wyrazista, ale w przypadku produktów do smarowania świeżego tatuażu ma to duże znaczenie akurat — dlaczego? 

  • Masło do tatuażu — Masła do smarowania tatuażu wspomagają procesy regeneracyjne skóry i dodatkowo zostawiają na dłużej tłusty film na skórze. W niektórych rodzajach tatuaży np. przy dużych wypełnieniach może być to zaletą. 

  • Krem do tatuażu — Kremy i balsamy różnią się od konsystencji maseł tym, że szybciej się wchłaniają i nie pozostawiają aż tak tłustego filmu na powierzchni tatuażu.  Kiedy warto wybrać krem do tatuażu? - Najlepiej dla mniejszych dziar lub w miejscach, gdzie nałożenie tłustego masła byłoby problemem.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz