Inne

Suknia na miarę

Wyjątkowy dzień. Panna młoda welon, biała suknia i bukiet kwiatów. Marsz Mendelsona i bicie dzwonów. Tradycyjne elementy pozostają niezmienne, ale to szczegóły czynią ślub niepowtarzalnym. Każda przyszła panna młoda marzy o olśniewającej sukni ślubnej, bo przecież na nią zwrócone są wszystkie oczy gości weselnych.

Bierzesz ślub? Musisz wiedzieć jakie trendy zawitają w tym roku? Zapowiada się naprawdę ciekawie... Czeka nas moda ślubna odznaczająca się klasyką i prostotą . Gładkie materiały i wysoka jakość tkanin. Warto postawić również na detale takie jak delikatne hafty, koronki czy wstążkę która optycznie wysmukli nam talię i nada ładnego kroju sylwetce. Z mody nadal nie wychodzą również ozdobne diamenciki.
Wiele kobiet inspiruję się suknią Meghan Marke. Która zachwyca swoją prostotą. Takie modele szczególnie eksponują urodę.
Pozostały niektóre elementy z poprzednich sezonów. Bardzo popularny jest dekolt w literę V, który pięknie eksponuje szyję i biust.
Suknie ślubne przede wszystkim powinny być indywidualnie dopasowane do karnacji, figury i wzrostu , a nawet charakteru. I po prostu mają podobać się właścicielce.

Moda ślubna to też buty. Wiadomo, że wszystkie kobiety kochają buty. Ale jak wybrać te właściwe? Panny młode zazwyczaj wybierają buty w jasnych odcieniach – beżu, écru, bladego różu. Jeśli kreacja jest prosta i chcemy ją w jakiś sposób ożywić to możemy zrobić to za pomocą pantofli w kolorze takim jak - srebro czy złoto. Jeszcze mniej klasyczną, ale równie ciekawą opcją jest wybór przezroczystych obcasów, ale nie tylko kolor jest istotny, bo przecież nie idziemy na ślub same. Wysokość obcasa należy dostosować do partnera.
Pozostaje jeszcze wygoda, bo przecież chcemy przetańczyć całą noc. Najlepiej nowe buty wcześniej wypróbować spacerując w nich po domu.

Kolejny dylemat Panny Młodej: welon czy wianek? Ozdoba na głowie to nie "must have", ale pięknie zamknie nam stylizacje i w końcu przyda się przy oczepinach. Zarówno symbolika wianka, jak i welonu dotyczy czystości i niewinności, dawniej wianek był przeznaczony wyłącznie dla dziewic, dziś wybór ozdoby do włosów to wyłącznie kwestia gustu.
Wybierając welon skłaniamy się ku klasyce, bo moda na wianki jest stosunkowo nowa pomimo, że jest zakorzeniona w naszej prastarej słowiańskiej tradycji. Istnieje również przesąd, że panna młoda powinna samodzielnie upiąć go we włosy. W wypadku, gdy korzysta z pomocy przyjaciółki, istnieje ryzyko, że odbije ona pana młodego.
Wybór "wianek" czy "welon" najlepiej zostawić do momentu kiedy będziemy mieć już suknię ślubną. Wtedy będzie można dokonać przymiarki.

Suknie ślubne, buty i biżuteria! O tym nie należy zapominać. Nie należy też zbytnio szaleć i przesadzać z jej ilością. Perły, srebrne i złote dodatki zawsze będą odpowiednie. Ciekawą odmianą są naturalne kamienie drogocenne - topaz i szafir. Ale to przecież obrączka ma być najważniejszą ozdobą w tym uroczystym dniu.

Ostatnim dodatkiem wykańczającym całość stylizacji sukni ślubnej jest bukiet. Jakie mamy możliwości rezygnując z tradycyjnych róż? Ślub lub wesele na otwartym powietrzu w środku lata świetnie pasuje do kwiatków polnych. Róże nadadzą się jednak na każdą inną porę roku. Ostatnim coraz częściej spotykanym trendem są bukiety asymetryczne. Wyglądają naprawdę przepięknie podczas sesji ślubnej!

O wszystkie elementy najlepiej zadbać wystarczająco wcześniej, aby
w tym wyjątkowym dniu skupić się wyłącznie na celebrowaniu uroczystości z gośćmi i nie zapominać o dobrej zabawie!

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz