Rodzina

5 najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze domu opieki

Pomysł umieszczenia w domu opieki jest czymś, czego większość z nas nie chce nawet rozważać na początku. Jednak nie wszyscy możemy zaoferować pełnoetatową opiekę w domu, a domy opieki mogą być naprawdę najlepszym rozwiązaniem, gdy ktoś potrzebuje 24-godzinnej, wysokiej jakości opieki.

Ta decyzja będzie o wiele łatwiejsza, jeśli dasz sobie czas na zbadanie domów opieki, które będą najlepiej pasować do potrzeb danej osoby i rodziny w zakresie opieki długoterminowej. W tym czasie można stopniowo zaakceptować pomysł umieszczenia w domu opieki w zakładzie opiekuńczym, tak aby wszyscy mogli się do niego odpowiednio dostosować.

Niestety, większość ludzi nie ma zbyt wiele czasu na podjęcie tej decyzji. Często następuje gwałtowna zmiana w stanie zdrowia psychicznego lub fizycznego osoby, która wymaga natychmiastowego umieszczenia w domu opieki. Innym razem, umieszczenie w ośrodku rozpoczyna się, gdy dana osoba musi pozostać w domu opieki podczas rekonwalescencji po operacji.

Jeśli twój bliski nadal może dokonywać wyborów lub jasno omawiać swoje życzenia, bardzo ważne jest, abyś uznał jego zdanie i postępował zgodnie z nim. Jeśli jednak upośledzenie spowodowało, że ten poziom myślenia jest trudny do osiągnięcia dla twojej bliskiej osoby, musisz być gotowy do podejmowania decyzji w jej imieniu.

Podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie umieszczenia w domu opieki nieuchronnie wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Jest to czas pełen emocji, a opinie mogą się znacznie różnić między osobą wymagającą opieki, tobą i innymi członkami rodziny. Profesjonalista, taki jak pracownik socjalny lub lekarz, może być bardzo pomocny w takich sytuacjach.

Niezależnie od tego, czy szukasz domu opieki lub domu dla osób starszych, czy też w imieniu bliskiej osoby do opieki długoterminowej, te kluczowe punkty pomogą Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję:

LOKALIZACJA I WIELKOŚĆ

Rozważając różne rodzaje opieki w domach opieki, lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników do rozważenia. Jeśli to Ty potrzebujesz opieki, będziesz chciał być jak najbliżej swojej rodziny. Jeśli szukasz domu opieki dla bliskiej osoby, powinieneś mieć możliwość łatwego i częstego odwiedzania jej. Sprawdź dom opieki Stare Babice.

Chociaż 45 minut jazdy samochodem może wydawać się w porządku na początku, musisz pomyśleć o tym, co to będzie za jazda po długim dniu w pracy. Jeśli dom opieki nie znajduje się blisko Ciebie, powinien znajdować się blisko innego zaufanego członka rodziny, który jest gotów być tam, aby wspierać Twojego bliskiego. Wielkość domu opieki jest również niezwykle ważna.

Powinien on być oparty na unikalnej osobowości i preferencjach osoby, która potrzebuje opieki. Na przykład, możesz zadać sobie lub swojej ukochanej osobie pytania takie jak:

  • Czy ta osoba jest bardziej introwertyczna i cicha, czy towarzyska i wychodząca?
  • Czy miejsce, w którym jest dużo innych ludzi będzie lepszym środowiskiem dla tej osoby?
  • Czy są miejsca, gdzie osoba ta może wyjść na zewnątrz i pospacerować? Jeśli tak, to czy te miejsca są łatwo dostępne i bezpieczne?
  • Czy w ośrodku jest wystarczająco dużo miejsca, aby wydzielić strefy ciszy i aktywności, tak aby mieszkańcy mogli decydować, co chcą robić w danym czasie?

USŁUGI

Choć wszystkie oferują długoterminową opiekę, różne domy opieki oferują wiele różnych usług i opieki zdrowotnej, więc ważne jest, aby dowiedzieć się, które z nich są świadczone przez domy, które bierzesz pod uwagę.

Podczas gdy niektóre usługi są niezbędne do zaspokojenia specyficznych potrzeb mieszkańca, inne są równie ważne dla poprawy jakości życia. Na przykład, posiłki i doświadczenie związane z jedzeniem mają duży wpływ na ogólną satysfakcję mieszkańców domu opieki.

Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zawsze odwiedzić dom w porze posiłków. Podczas wizyty należy sprawdzić, czy mieszkańcy mogą wybierać spośród różnych opcji posiłków.

Zapytaj kogoś, czy zapewnia opcje dla specjalnych potrzeb dietetycznych i czy oferuje pożywne przekąski, gdy mieszkańcy o nie proszą. Czy w razie potrzeby pomagają mieszkańcom w piciu i jedzeniu podczas posiłków?

Poza porą posiłków, są inne zajęcia, które mogą sprawić, że doświadczenia mieszkańców będą lepsze. Najlepsze domy opieki pozwalają swoim mieszkańcom odgrywać rolę w planowaniu i wyborze tych zajęć.

Specjalne usługi zdrowotne powinny być dostępne dla różnych potrzeb pacjentów. Na przykład, jeśli osoba wymagająca opieki ma demencję, należy wybrać miejsce z wyspecjalizowaną jednostką do opieki nad pacjentami z demencją. Jeśli potrzebują oni rehabilitacji, pomocne będzie posiadanie oddziału rehabilitacyjnego na miejscu.

Sprawdź również: Katalog firm i usług starebabice.info/firmy.

PERSONEL

Pracownicy domu opieki będą tymi, którzy zapewnią bezpieczeństwo Twojej ukochanej osobie, a ich postawa, doświadczenie i profesjonalizm są niezwykle ważne. Przed podjęciem decyzji należy zawsze zadać wiele pytań i spędzić trochę czasu na obserwacji personelu.

Podczas obserwacji, należy szukać personelu, który posiada wykwalifikowaną opiekę pielęgniarską i osobistą opiekę, ale także wykazuje uprzejme, ciepłe i pełne szacunku relacje między personelem a mieszkańcem. Możesz również zobaczyć, czy personel puka do drzwi mieszkańców przed wejściem i czy nazywają mieszkańców po imieniu.

Rzeczy, które powinieneś rozważyć, jeśli chodzi o personel domu opieki:

  • Czy personel ma łatwy dostęp do programów kształcenia ustawicznego i szkoleń w domu opieki?
  • Sprawdź z administratorami, aby upewnić się, że dom opieki nie zatrudnia osób z wykwalifikowaną opieką pielęgniarską, które mają jakiekolwiek zapisy o złym traktowaniu lub zaniedbaniu w rejestrze pielęgniarki.
  • W obiekcie powinna być licencjonowana pielęgniarka w każdej godzinie każdego dnia. Powinna tam być również zarejestrowana pielęgniarka lub RN, przynajmniej 8 godzin dziennie.
  • Upewnij się, że pielęgniarki i asystenci pielęgniarscy będą współpracować z Tobą (lub Twoją bliską osobą), aby zapewnić, że Twoje potrzeby są spełnione
  • Zwracaj uwagę na domy opieki, w których występuje duża rotacja pracowników, zwłaszcza w administracji. Może to być oznaką ukrytych problemów

WYBÓR I NIEZALEŻNOŚĆ

Przeprowadzka do domu opieki jest dla większości osób przerażającym doświadczeniem. Często czują się one tak, jakby chciały mieć wolność dokonywania własnych wyborów. Choć prawdą jest, że nie mogą robić wielu rzeczy, które kiedyś robili, niektóre aspekty ich życia mogą i powinny pozostać w ich gestii, dopóki są w stanie umysłowo je kontrolować.

Jest to coś, co powinno być brane pod uwagę podczas procesu podejmowania decyzji. Wybory takie jak to, co chcą jeść, w jakich zajęciach chcą uczestniczyć, kiedy kłaść się spać i budzić, jakie programy oglądać i wiele innych pomagają mieszkańcom czuć się bardziej komfortowo i szczęśliwie w domach opieki. Jeśli osoba otrzymująca opiekę jest jeszcze zdrowa psychicznie, ostatnim miejscem, w którym chciałbyś ją umieścić jest dom, w którym każdy jej ruch jest kontrolowany przez personel.

dom opieki

Tak więc, omówiliśmy niektóre z najważniejszych rzeczy do rozważenia podczas poszukiwania domu opieki. Ale co z najważniejszymi, na które trzeba uważać? Te rzeczy stanowią czerwone flagi wśród złych domów opieki:

Zła historia naruszeń

Mimo, że zarówno stanowe jak i federalne agencje nakładają surowe przepisy na domy opieki, wciąż zdarzają się złe jaja. Możesz znaleźć domy opieki o złej reputacji, przeprowadzając małe badania w Internecie.

Poważne naruszenia

Chociaż prawdopodobnie znajdziesz kilka drobnych naruszeń w wielu domach opieki, które bierzesz pod uwagę, ważne jest, aby zrozumieć, że powaga naruszeń robi dużą różnicę. Na przykład, dom opieki może mieć naruszenie za umożliwienie mieszkańcowi wędrowania poza terenem kampusu.

To jest bardzo niebezpieczna sytuacja. Z drugiej strony, mogą mieć naruszenie za nieprawidłowe umieszczenie dozowników mydła lub za posiadanie pajęczyny w piwnicy. Jeśli dom opieki, który najbardziej ci się podoba, ma kilka drobnych naruszeń, upewnij się, że zapytasz administratora, co zrobił, aby naprawić te problemy.

Niekompetentni lub niedostępni administratorzy

Administrator domu opieki nie tylko odegra ważną rolę w opiece nad tobą lub twoją bliską osobą, ale także będzie twoim głównym kontaktem przez wiele lat. Jeśli masz problemy z nawiązaniem kontaktu z administratorem, może to być sygnał, że powinieneś poszukać innego miejsca. Ponadto, jeśli personel domu opieki mówi, że jest zestresowany lub przepracowany, jest to również czerwona flaga dla słabego administratora. Niekompetentny administrator może sprawić, że cała placówka będzie nieefektywna.

Złe przeczucia

Słyszałeś to powiedział wiele razy, "zaufaj swoim jelitom!" To odnosi się do tej decyzji tak samo, jeśli nie bardziej niż inne. Będą pewne domy opieki, które po prostu wiesz, że nie są właściwym miejscem. Od czystości obiektów do szacunku personelu, a nawet zapach, twoje wrażenie miejsca, w ogóle, ma znaczenie.

Podczas gdy wybór odpowiedniego domu opieki jest zawsze trudnym procesem, te kwestie mogą pomóc Ci uniknąć prawdziwego koszmaru, którego doświadczają niektórzy ludzie. W końcu opieka nad Tobą lub Twoją bliską osobą jest bardzo ważną sprawą, która zasługuje na czas i uwagę. Zrób swoje badania, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i pozostań pozytywny. Na pewno wkrótce znajdziesz idealny dom opieki.

Więcej artykułów znajdziesz na https://starebabice.info/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz