Inne

Medycyna estetyczna Lublin

W ostatnich latach medycyna estetyczna lublin cieszy się bardzo dużą popularnością. Zabiegi są mało inwazyjne, a niektóre z nich całkowicie bezbolesne.

Rodzaje zabiegów medycyny estetycznej

Można wyróżnić modelowanie policzków, powiększanie ust oraz korekcję zmarszczek. Należy mieć na uwadze, że każdy lekarz, który ma prawo wykonywania zawodu, może wykonywać takie zabiegi, ponieważ w Polsce medycyna estetyczna nie jest odrębną specjalizacją lekarską. Należy pamiętać, żeby korzystać jedynie z usług sprawdzonych i renomowanych gabinetów. W obecnych czasach bardzo łatwo jest poprawić wszelkie defekty urody. Zabiegi medycyny estetycznej nie są już tak drogie, jak kiedyś, dlatego są one dostępne dla szerszego grona osób. Są one czymś pomiędzy kosmetologią, a chirurgią plastyczną. Efekty wizualne są zdecydowanie lepsze niż przy zabiegach kosmetycznych, ponieważ - przy małym obciążeniu organizmu - można ingerować w głębsze warstwy skóry. Niestety nie da się w żaden sposób zatrzymać starzenia. Z upływem lat skóra staje się mniej jędrna i coraz bardziej podatna na uszkodzenia. Warto jednak wiedzieć, że jest to  bardziej bezpieczne niż chirurgia plastyczna. Nie używa się przy niej skalpela, a pacjent nie wymaga praktycznie żadnej rekonwalescencji. Warto mieć na uwadze, że medycyna estetyczna skupia się także na uzębieniu, tkance podskórnej oraz równowadze hormonalnej.

Zalety medycyny estetycznej

Organizm ludzki ma ogromne zdolności samoregenerujące, dlatego warto z nich korzystać. Dopuszczalne są tylko małe nacięcia wykonywane przy znieczuleniu miejscowym. Takie 

rozwiązanie sprawia, że nie zostają żadne ślady ani blizny. Oczywiście można jeszcze wyróżnić zabiegi czysto kosmetologiczne, ale nie wchodzą one w zakres medycyny estetycznej, ponieważ mają jedynie powierzchowne działanie. Zabiegi mogą działać stymulująco na skórę, jeśli zostaną odpowiednio wcześnie rozpoczęte. Wszystkim znany kwas hialuronowy jest zwykle bazą w wypełniaczach tkankowych. Na modelowanie i powiększanie ust decydują się przeważnie kobiety, ale jest to ostatnio również modne wśród mężczyzn. Przy pomocy medycyny estetycznej można także usunąć duże blizny pooperacyjne oraz potrądzikowe. Warty uwagi gabinet, w którym wykonuje się zabiegi, to https://www.arsmedica.lublin.pl/.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz