Sport

Jakie warto kupić akcesoria do sanek dla dzieci?

Sanki to ogromna frajda. Szybkie ślizgi, powroty w przemoczonych ciuchach oraz dużo frajdy - to krajobraz po każdym powrocie do domu szczęśliwego dziecka. Sanki od lat są najpopularniejszą rzeczą w okresie zimowym, chociaż trzeba powiedzieć, że ostatnie lata nie są zbyt obfite w opady śniegu. Starsze osoby z pewnością pamiętają, że kiedyś każde sanki wyglądały praktycznie identycznie, natomiast dziś możemy kupić sanki plastikowe, które znacznie odbiegają od tradycyjnego wyglądu. Postanowiliśmy jednak przyjrzeć się bliżej akcesoriom do sanek. Jakie warto zakupić? Dowiecie się o tym z naszego tekstu.

Pasy dla maluszka do fotelika

Pierwszym produktem, o którym chcemy powiedzieć parę słów są pasy dla maluszka. Kiedyś ciężko było sobie wyobrazić nawet najmłodsze dzieci na sankach. Przede wszystkim było to niebezpieczne i sprawiało, że łatwo było o uraz maluszka. Dedykowane pasy do fotelika sprawiają, że na sankach mogą jeździć już nawet niemowlaki. Oczywiście, polecamy jazdę z rodzicami, by nie puszczać maluchów samopas. 

Takie pasy pozwalają również i dzieciom odrobinę starszym na zachowanie stabilizacji. Zdarzają się przecież sytuacje, że podczas ślizgu gwałtownie skręcimy i wtedy pojawiają się problemy co zrobić. Szybkie ruchy sankami sprawiają, że z dużą dozą prawdopodobieństwa z nich wypadniemy i możemy sobie coś uszkodzić. 

Hamulec do sanek dla dzieci

Drugą naszą propozycją są hamulce do sanek dla dzieci. Każdy z nas zapewne pamięta jak zdarzało mu się "łobuzować" na dworze gdy bawił się sankami. Czasami nie miało to nic wspólnego z bezpieczeństwem, a wręcz przeciwnie, nie raz na pewno proszono się o tragedię. Jeżeli chodzi o takie hamulce, to przede wszystkim są one dostępne w sankach plastikowych, które notabene coraz częściej kupowane są dla dzieci w różnym wieku.

Hamulce zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo i pozwalają dziecku na gwałtowane zatrzymanie sanek, gdy pojawia się pewne niebezpieczeństwo. Warto podkreślić, że takie hamulce to takie akcesoria do sanek dla dzieci, które należy kupić każdemu dziecku, bo okoliczności podczas ślizgania się na górkach mogą być różne. Nigdy nie wiadomo kiedy będzie on potrzebny do użycia i jeżeli nie skorzystamy z niego 50 czy nawet 100 razy, to może się okazać, że ten jeden raz będą one bardzo potrzebne. 

Cena takich hamulców jak najbardziej sprawia, że należy je kupić, bo mówimy o wydatku rzędu 15 zł. Nie jest to dużo w zamian za bezpieczeństwo, które może dostać nasz maluszek. 

Linka do ciągnięcia sanek

Dzieci często mają problem z wciąganiem sanek pod górę, ponieważ ich sznur bądź inna lina jest niewygodna. Warto jednak zakupić linkę z rączką do ciągnięcia sanek, która jest tak prosta w trzymaniu, że żaden z milusińskich nie będzie mieć żadnych kłopotów z tym. Jest ona bardzo stabilna i może wytrzymać przez przynajmniej parę sezonów.

Linka do ciągnięcia sanek będzie również idealną rzeczą dla rodziców. Chcąc zabrać swoje pociechy na spacer, warto je ciągnąć przez wiele metrów, aby mogły się wygodnie rozsiąść w sankach.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz