Rozrywka

Klasyki polskiej muzyki

Muzyka towarzyszy nam niemal każdego dnia – najpopularniejsze utwory usłyszymy w radiu, telewizji i internecie. Najczęściej są to utwory, które okupują pierwsze miejsca międzynarodowych list przebojów. Zdarza się jednak, że do naszych uszu dolatują dźwięki prawdziwych muzycznych perełek i nieśmiertelnych hitów sprzed lat. Wśród nich znaleźć możemy również naszych rodzimych artystów, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii polskiej estrady. Niemal każdy zna wykonawców takich jak Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak, Kora czy Budka Suflera. Do panteonu polskich sław z pewnością zaliczyć trzeba też Krzysztofa Krawczyka, który pierwsze kroki na scenie stawiał już w roku 1963 – wówczas był członkiem zespołu Trubadurzy. Jego kariera solowa trwa do dziś i nic nie wskazuje na to, aby jego gwiazda przygasała. 

Krzysztof Krawczyk – największe hity

Krzysztof January Krawczyk urodził się w 1946 roku w Katowicach. Polskiego wokalistę, muzyka i autora tekstów wyróżnia przede wszystkim jego głos – charakterystyczny baryton, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Przez lata artysta nagrał i wydał dziesiątki utworów i piosenek. Znajdują się w nich zarówno ballady i utwory w stylu blues, jak i okolicznościowe kolędy czy nieco bardziej taneczne brzmienia. Do największych hitów artysty należą z pewnością utwory takie jak: „Mój przyjacielu”, „Chciałem być”, „Ostatni raz zatańczysz ze mną”, „To co w życiu ważne”, „Wstaje nowy dzień” czy „Bo jesteś Ty”. Wiele osób wskazuje jednak inny przebój, jako największy hit artysty. Mowa oczywiście o piosence „Parostatek”, której tekst bez problemu znaleźć można w internecie. Jedno z miejsc, które oferuje zapoznanie się z warstwą liryczną utworu, znajdziemy pod adresem https://teksty.pinbook.pl/krzysztof-krawczyk/10

Teksty piosenek Krzysztofa Krawczyka

Krzysztofa Krawczyka znają niemal wszyscy – nieco gorzej jest natomiast z tekstami jego piosenek. Wpływ na to ma przede wszystkim ilość dzieł artysty – po prostu nie sposób zapamiętać ich wszystkich. Z pomocą na szczęście przychodzi nam internet. W sieci znajdziemy zarówno informacje dotyczące artysty, jego twórczości i dyskografii, jak i teksty oraz teledyski największych przebojów wokalisty. Internet daje nam ogromne możliwości – dzięki niemu możemy chociażby zorganizować tematyczne karaoke z przebojami Krawczyka w roli głównej. Gdzie szukać tekstów jego piosenek? Doskonałym rozwiązaniem wydaje się serwis, który znajdziemy pod adresem https://teksty.pinbook.pl/krzysztof-krawczyk. Znajdziemy tam nie tylko teksty piosenek Trubadura – serwis oferuje bowiem teksty wielu innych popularnych zespołów i artystów. To jednak nie koniec jego możliwości – znajdziemy tam bowiem również tłumaczenia zagranicznych piosenek.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz