Medycyna i zdrowie

Nasiona konopi i ich zastosowanie

Konopie oraz ich nasiona znane są człowiekowi od wieków. Na całym świecie wykorzystywano konopie w przemyśle, medycynie, przy pomocy człowiekowi czy przy żywieniu zwierząt. Nasiona mają cały szereg możliwych zastosowań. Trudno je wszystkie wymienić, dlatego trzeba zwrócić uwagę wyłącznie na tych kilka najważniejszych kwestii. Sprawdź, co mówią specjaliści z dinoprojekt.pl

Kolekcjonowanie

Może to zaskakujące, ale trzeba powiedzieć, że kolekcjonowanie nasion może sprawiać dużo zabawy. Im więcej różnych odmian uda się nam znaleźć tym ciekawsza będzie nasza kolekcja i rzeczywiście będzie można mówić o tym, że również więcej genów konopi będziemy mieli pod ręką. W ten sposób kiedyś możemy przyczynić się do tego, że żadna odmiana konopi nie zginie. Kolekcjonowanie pozwala na zachowanie materiału genetycznego w nasionach i tym samym kolekcja pozwoli przetrwać.

Pokarm dla zwierząt

Przede wszystkim ptaki a w szczególności papugi oraz kanarki uwielbiają nasiona konopi. Okazuje się, że są one dla ich diety bardzo cenne i warto, żeby po nie sięgały.

Zanęta dla ryb

Nasiona konopi co ciekawe są również bardzo skuteczną przynętą na ryby. Dlatego właśnie pojawiają się one w mieszankach do nęcenia takich ryb jak karpie, amury, płocie, brzana, liny. Jeśli więc łowisz ryby trzeba będzie spróbować takiej mieszanki użyć i zobaczyć, że łowienie stanie się łatwiejsze.

Dzięki kolekcjonowaniu zostanie zachowany materiał genetyczny odmiany w nasionach a tym samym przetrwa kolekcjonowana odmiana konopi.

Pokarm dla ptaków

Ptaki a szczególnie papugi i kanarki uwielbiają nasiona konopi. Chyba wiedzą jak dużo składników odżywczych zawierają nasiona konopi i jak cenne są dla ich diety… dlatego je tak uwielbiają.

nasiona konopi właściwości

Składniki odżywcze

Nasiona konopi są bardzo wartościowe co wiedzą ptaki, ryby, ale człowiek również może wykorzystywać te liczne cenne wartości. Nasiona mają przede wszystkim bardzo dużo białka a to białko należy do tych bardzo wartościowych. Mamy tam również magnez, mangan, cynk a także żelazo ale nie ma tam nasyconych kwasów tłuszczowych i nie będzie szkodliwego cholesterolu. Dodatkowo nasiona uzupełniają dietę w witaminy takie jak witaminy z grupy B a także witaminę E oraz kwasy tłuszczowe nienasycone, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Lepsza jakość życia

Eksperci podkreślają, że długie życie będzie możliwe, jeśli nasza dieta będzie miała w składzie dużą ilość zdrowych tłuszczów. Właśnie nasiona konopi są bardzo bogate, jeśli chodzi o niezbędne kwasy tłuszczowe Omega 3 oraz Omega 6, które będą bezpośrednio wpływać na naszą długowieczność i takie ich działanie jest już udowodnione. Te kwasy występujące w nasionach mają również wiele białek roślinnych oraz witaminy A, E, D a także cenne witaminy z grupy B. Dzięki nasionom będzie można skutecznie walczyć z wolnymi rodnikami. W składzie znajdują się sterole roślinne oraz przeciwutleniacze, które będą zmniejszać ryzyko nowotworów, w tym między innymi raka sutka a także okrężnicy, będą powodować, że sprawnie będzie kontrolowany poziom cukrów u diabetyków, w zdrowi będzie również układ trawienny.

Lepszy stan DNA

Nasiona konopi mają w składzie bardzo cenne białko, które będzie skutecznie radzić sobie z naprawą uszkodzonego DNA. Wszystko dzieje się dzięki temu, że białka nasion konopi mają cenne albuminy oraz edestyny. Albuminy będą zwiększać skutecznie wytrzymałość tkanek. Edestyny będą unikatowym składnikiem wyłącznie z nasion konopi. Mają one silne działanie kojące na stres a także działają wzmacniająco na układ odpornościowy.

Zobacz  więcej informacji na: nfipiast.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz