Kultura

Prawdziwy dżentelmen podpowiada, jak prawidłowo zachować się w teatrze

Strój ma znaczenie

Minęły już czasy, kiedy do teatru wypadało pójść tylko w wystawnej sukni oraz okazałym kapeluszu. Dzisiaj w teatrach najczęściej prezentowany jest styl „casual elegance”, czyli elegancja z odrobiną luzu. Warto więc postawić na klasyczną sukienkę, która nie będzie krępowała ruchów lub marynarkę zestawioną z jeansami, w których będziemy czuli się swobodnie. Warto także zaznaczyć, że zbyt duże wyróżnianie się strojem, będzie postrzegane jako gafa.

Zachowanie

W teatrze należy zachowywać się w sposób cichy i kulturalny. Nie spożywamy jedzenia, a także nie komentujemy sztuki, ludzi wokół, ani co najważniejsze - grających aktorów. W przeciwieństwie do kina, należy również trzymać się godziny rozpoczęcia spektaklu oraz wyznaczonych przerw. Należy także sprawdzić, czy wyłączyliśmy telefon, ponieważ dźwięk dzwonka może zdenerwować i rozproszyć aktorów.

Przerwa w teatrze

Przerwa

Antrakt, czyli potocznie przerwa teatralna, pojawia się podczas długich spektakli. Warto podczas niej rozprostować nogi i udać się do teatralnego barku na filiżankę przepysznej herbaty np. Ahmad Tea London.

Godzina przybycia

Do teatru powinniśmy przyjść przynajmniej kwadrans przed rozpoczęciem spektaklu. Jeśli zaś zdarzy nam się kilka minut spóźnienia i mimo tego bileterzy wpuszczą nas na salę, to siadamy wyłącznie na wolnych miejscach, znajdujących się blisko wejścia. Jeżeli są one zajęte, zajmijmy miejsce stojące, ale usytuowane tak, aby nie przeszkadzać innym, np. pod ścianą.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz