Kultura

Opole na jeden dzień stanie się światową stolicą architektury

W dniu 30 czerwca br. Plac Wolności (zielony plac koło fontanny) w Opolu stanie się centralnym miejscem obchodów Światowego Dnia Architektury. W tym czasie, wszyscy miłośnicy kultury i architektury będą mieli okazje podziwiać liczne wystawy, prezentacje oraz uczestniczyć w ciekawych wykładach, warsztatach i dyskusjach. Organizatorem wydarzenia jest Opolska Okręgowa Izba Architektów RP.

Oficjalne otwarcie Światowego Dnia Architektury w Opolu nastąpi 30 czerwca (piątek), o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej przy ul. Minorytów 4. Zwiedzających przywitają organizatorzy - przedstawiciele Opolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, Stowarzyszenia Architektów SARP Oddział Opole oraz zaproszeni goście. Do późnych godzin wieczornych zainteresowani wezmą udział w planowanych wydarzeniach oraz warsztatach, skierowanych również do najmłodszych. Projekt „ArchiTEKTURA – cięcie, gięcie, malowanie” to forma warsztatów opierających się na tworzeniu form przestrzennych z kartonu. Ponadto planowany jest performance budowy pawilonu w wykonaniu miejscowych architektów oraz zwiedzanie klasztoru O. Franciszkanów.

Obiekt architektoniczny

Ciekawym wydarzeniem będzie również odsłonięcie pamiątkowej tablicy informacyjnej o arch. Florianie Jesionowskim – autorze cennego obiektu architektonicznego, jakim jest zadaszenie przystanku autobusowego przy pl. Wolności w Opolu. Z kolei w godzinach popołudniowych tematykę kształtowania współczesnej przestrzeni architektonicznej i urbanistycznej podejmą zaproszeni architekci i eksperci.

Podobnie jak w zeszłym roku goście będą mogli podziwiać iluminację świetlną Placu Wolności oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz