Inne

Wiosna z dziećmi w Warszawie

Coraz cieplejsze dni, czystsze powietrze i wiele nowych atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami na rodzinne spędzanie wolnego czasu we wiosennej Warszawie!

Wizyta w Zoo

Wiosenna wizyta w Zoo w Warszawie jest w wielu rodzinach tradycją. Zwierzęta mają więcej energii i częściej pokazują się na wybiegach. Ciepła pogoda sprzyja spacerom. Warto pamiętać o tym, że warszawskie Zoo to nie tylko okazja do zapoznania się z różnorodnymi gatunkami zwierząt – dla najmłodszych przygotowano też miejsca do zabaw.

Poszukiwanie śladów wiosny w parkach

Gdy przyroda budzi się do życia wiosną, warto zacząć razem poszukiwać jej pierwszych oznak. Idealnym miejscem będą parki, w które Warszawa obfituje. Możemy udać się na rodzinny spacer do Łazienek Królewskich, Parku Skaryszewskiego czy Ujazdowskiego, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Warsztaty dla najmłodszych

Wiosna to też doskonały czas do wzięcia udziału w różnych warsztatów. Do wyboru mam wiele interesujących propozycji, między innymi warsztaty plastyczne – także odbywające się w plenerze, a także poświęcone zbliżającym się świętom Wielkanocy, warsztaty muzyczne, teatralne, kulinarne, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Znajdziemy je w lokalnych domach kultury, teatrach, filharmonii, muzeach i innych punktach.

Wycieczki rowerowe

Gdy pogoda sprzyja, warto także zaplanować rodzinną wycieczkę rowerową. Do wyboru mamy różne trasy w Warszawie oraz poza nią. Możemy też zdecydować się na wyjazd do okolicznych miejscowości, aby pozwiedzać je na dwóch kółkach.

Parki linowe

Doskonały wybór dla aktywnych – do wyboru mamy wiele parków linowych działających w stolicy i okolicach, między innymi Park Linowy Bielany, Park Linowy Józefów, Park Linowy w Powsinie, Park Linowy Warszawa czy Park Linowy Ursus. Dokładne informacje o otwarciu parków w sezonie wiosennym można znaleźć na ich stronach internetowych.

To tylko kilka pomysłów na to, co dla dzieci w Warszawie czeka w okresie wiosny. Zachęcamy również do podzielenia się swoimi pomysłami na atrakcje dla najmłodszych!

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz