Inne

Samochód świadczy o właścicielu!

Czysty, zadbany samochód to najlepszy dowód na to, że właściciel dba o swój nabytek. Wiadomo jednak, że w wyniku codziennego użytkowania pojazdu, nie będzie on idealny – wpływają na to zarówno czynniki atmosferyczne, jak i nieprzewidziane sytuacje losowe. 

Kurz, błoto, delikatne zarysowania, otarcia czy wgniecenia mogą zdarzyć się każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu kierowcy. Zabrudzenia bez problemu można usunąć za pomocą podstawowych środków czyszczących, który każdy posiada w domu, zakładając oczywiście, że w tym celu używane są wyłącznie kosmetyki samochodowe. Alternatywnym rozwiązaniem jest usługa świadczona przez myjnię, gdzie w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut można zniwelować wszelkie zabrudzenia. Auto po takim zabiegu wygląda zdecydowanie lepiej, jest czyste i zadbane, nie mniej jednak ewentualne zarysowania, otarcia czy wgniecenia pozostają. Każdy, kto chce, aby jego samochód wyglądał tak, jakby chwilę wcześniej wyjechał z taśmy fabrycznej, powinien skorzystać z rozwiązania, jakim jest auto detailing. 

Sposób na uciążliwe zabrudzenia - woskowanie auta

Usunięcie kurzu i brudu nie oznacza, że auto cały czas będzie w idealnym stanie, zwłaszcza, gdy jest ono regularnie użytkowane. Rozwiązaniem, które zapewnia pożądane efekty, jest woskowanie, czyli nakładanie powłoki ochronnej w celu zabezpieczenia przed kolejnymi zabrudzeniami. Woskowanie to jeden z elementów wieloetapowej usługi auto detailingu, stanowiące jedną z podstawowych metod dodatkowego zabezpieczenia lakieru i ochrony karoserii, która odzyska fabryczną gładkość i idealny połysk, uwydatniający kolor lakieru. Woskowanie wykonywane jest za pomocą wosków naturalnych i syntetycznych, różniących się właściwościami oraz twardością. Warto nadmienić, że woskowanie nie tylko nadaje blask karoserii, ale także ułatwia ponowne mycie pojazdu, zapobiega przywieraniu brudu i kurzu, ponadto skutecznie chroni lakier przed matowieniem. Warto podkreślić, że wysokiej jakości woski dodatkowo posiadają właściwości hybrydowe, co w praktyce oznacza, że odpychają wodę, zapobiegając w ten sposób niepożądanym oddziaływaniom na karoserię samochodu.

auto detaling

Woskowanie - kosmetyki samochodowe

Woskowanie to jeden z często stosowanych zabiegów kosmetycznych w obrębie samochodów, z możliwości tej korzysta coraz więcej właścicieli pojazdów, którzy dokładają starań, by ich samochód był nie tylko czysty, ale także zachwycał blaskiem. Ogólnie rzecz ujmując, woskowanie lakieru samochodowego polega na pokryciu karoserii warstwą wosku, który zabezpiecza lakier przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, poprawiając jednocześnie jego przejrzystość. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest wypełnienie i usunięcie ewentualnych niedoskonałości lakieru, m.in. niewielkich zarysowań, które powstały w czasie użytkowania pojazdu. Zdarza się, że zarysowania nie zostaną całkowicie wyeliminowane, nie mniej jednak przedmiotowy zabieg umożliwia ich wyraźne zatuszowanie. Śmiało można więc stwierdzić, że woskowanie to zabieg, który posiada wiele zalet, do najważniejszych należą: ochrona przed zabrudzeniami, szkodliwymi promieniami UV, negatywnym działaniem soli drogowej oraz kwaśnymi deszczami i zabrudzeniami organicznymi. 

Auto detailing, poza woskowaniem uwzględnia także odpowiednie przygotowanie powierzchni, czyli jej optymalne oczyszczenie. Jak wiadomo, na gładkiej, błyszczącej powierzchni lakieru, po zabiegu woskowania, mogą uwydatnić się ewentualne niedoskonałości w postaci zarysowań czy niewielkich wgnieceń. Dokładne oczyszczenie powierzchni i zniwelowanie usterek, to gwarancja, że samochód będzie wyglądał jak nowy, lśniąc i zachwycając indywidualnym pięknem. Warto także podkreślić, że przed nałożeniem wosku konieczne jest odpowiednie przygotowanie pojazdu, czyli wykonanie mycia wstępnego, dekontaminacja i usunięcie opiłek rdzy, glinkowanie wraz z usunięciem poważniejszych i bardziej ciężkich zabrudzeń, m.in. smoły, substancji kleistych, owadów itp., a także nałożenie cleanera, czyli preparatu, który zapewnia optymalną czystość przygotowywanej do woskowania powierzchni.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz