Inne

Którzy bukmacherzy uznawani są za legalnych po wprowadzeniu nowelizacji ustawy hazardowej?

Po wejściu w życie nowelizacji ustawy hazardowej, na rynku zakładów bukmacherskich nastąpiło wiele istotnych zmian. Sytuacja ta wzbudza dość duże wątpliwości graczy, przede wszystkim związane z legalnością poszczególnych bukmacherów internetowych.

Legalność zakładów bukmacherskich w Polsce

Zakłady bukmacherskie już od lat uznawane są w Polsce za legalne.
Punkty stacjonarne przyjmujące zakłady znaleźć można bez problemu, podobnie jak i oferty bukmacherów internetowych, którzy uzyskali pozwolenie na świadczenie swoich usług w takiej formie. Nowelizacja ustawy hazardowej nie ma na celu zmienić tej sytuacji, a jedynie znacząco skoncentrować ofertę bukmacherów na polskim rynku oraz zlikwidować zakłady funkcjonujące niezgodnie z prawem. Legalni bukmacherzy internetowi to firmy posiadające odpowiednią licencję, której nie mogą uzyskać w Polsce przedsiębiorstwa zagraniczne. Większość tych firm starało się przed wprowadzeniem ustawy świadczyć swoje usługi obchodząc polskie prawo. Obecnie jednak uniemożliwiają to wymagania określone przez krajowe Ministerstwo Finansów. W konsekwencji korzystanie z nielegalnych serwisów przestaje być możliwe.

Wymagania dla legalnych bukmacherów

Szczegółowe zasady uzyskiwania pozwolenia na legalne prowadzenie internetowej działalności bukmacherskiej sprawdzić można na stronie Ministerstwa Finansów, zajmującego się również wystawianiem tego typu zezwoleń. Poza rejestracją działalności gospodarczej w RP oraz posiadaniem polskiego rozszerzenia w treści domeny strony internetowej, bukmacher świadczący swoje usługi na terenie Polski musi również opłacać podatek. Jest on pobierany od każdego zawartego zakładu i wynosi 12%. Dodatkowo, przy zyskach powyżej 2280 złotych odprowadzane jest także 10% podatku od wygranej. Zgodnie z polskimi przepisami, bukmacherzy zagraniczni nie mają takiej możliwości. Istotnym wymogiem jest ponadto konieczność weryfikowania kont zakładanych przez użytkowników. Następuje wówczas sprawdzenie pełnoletniości klienta, a Urząd Skarbowy zyskuje wgląd w uzyskiwane przez niego dochody. Bukmacher musi ponadto z własnej inicjatywy dbać o ochronę graczy przed uzależnieniem od hazardu, zamieszczając stosowne informacje na ten temat na stronie.

Legalni bukmarzerzy a ustawa hazardowa

Zgodnie z ustawą hazardową, gracze mają prawo korzystać ze stron internetowych należących jedynie do legalnych bukmacherów. Granie na serwisach zagranicznych, nieposiadających licencji na prowadzanie tego typu działalności w Polsce, nie daje możliwości dobrowolnego odprowadzenia podatku. W związku z tym, gra u zagranicznego bukmachera podczas pobytu w Polsce uznawana jest za przestępstwo skarbowe. W porównaniu do poprzedniej ustawy, grzywna zmalała z 720 stawek dziennych do 120, jednak w zależności od dochodów wciąż ma szansę wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Legalne zakłady można u takich firm obstawiać wyłącznie za granicą, co w praktyce może być dość trudne. W takiej sytuacji konieczne jest udokumentowanie wszystkich operacji, aby na wypadek kontroli uniknąć nieprzyjemności. Gra u bukmacherów zagranicznych zakazana jest jedynie w Polsce, dlatego tylko w ten sposób można udowodnić, że prawo nie zostało złamane.

Rozpiska legalnych bukmacherów

Bukmacherzy spełniający polskie warunki licencyjne oraz posiadający zgodę Ministra Finansów na prowadzenie profesjonalnej działalności bukmacherskiej bardzo chętnie zamieszczają na swoich stronach niezbędne informacje. Zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej, strony należące do bukmacherów działających nielegalnie są masowo blokowane. Istotnym źródłem listy legalnych bukmacherów może być nie tylko strona Ministerstwa Finansów. Bardziej szczegółową i specjalistyczną rozpiskę można natomiast znaleźć w serwisie https://bukmacher-legalny.pl/legalni-bukmacherzy/. Pozwala on na sprawdzenie aktualnego rankingu legalnych bukmacherów oraz zapoznanie się z rozbudowanymi opisami poszczególnych zakładów. Serwis jest również dobrą okazją do zweryfikowania aktualnych typów oraz najświeższych wyników, a także poczytania inspirujących porad ekspertów z branży.

Należy pamiętać iż gra w firmach bukmacherskich może wiązać się z ryzykiem utraty środków finansowych. Gra u nieposiadających polskiej licencji jest zabroniona.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz