Od 2015 r. ceny OC wzrosły bardzo wyraźnie. Podczas gdy jeszcze kilka lat temu zakup obowiązkowego ubezpieczenia nie stwarzał kierowcom większego problemu finansowego, obecnie stanowi duże obciążenie dla domowego budżetu. Choć bezpośrednio podwyżek nie da się uniknąć, to można je ograniczyć w jak największym stopniu, stosując się do podanych w artykule porad.
Wybierz najtańszą ofertę
Mając do wyboru te same produkty w różnych cenach, każdy z nas zdecyduje się na najtańszy, wydaje się to oczywiste. Tą zasadą należy się kierować również w przypadku OC, ponieważ zakres ochrony zapewnianej przez to ubezpieczenie jest zawsze identyczny, podczas gdy ceny różnią się w zależności od wielu czynników. W związku z tym w interesie kierowcy leży znalezienie jak najtańszej oferty, w czym może się okazać pomocny kalkulator OC - najtaniejuagenta.pl.
Za pośrednictwem porównywarek ubezpieczeniowych możesz ustalić, ile zapłacisz za OC w poszczególnych towarzystwach. Po uzupełnieniu formularza i podaniu danych na temat ubezpieczanego pojazdu oraz jego właściciela otrzymujesz indywidualne wyliczenie składki w wielu firmach. Na tej podstawie wytypowanie najtańszej oferty staje się przysłowiową bułką z masłem. Jeśli jednak nie masz zaufania do narzędzi internetowych, takich jak porównywarka najtaniejuagenta.pl, w celu znalezienia najkorzystniejszego OC możesz się udać również do agenta lub agencji ubezpieczeniowej.
Dodaj kolejnego właściciela z dużymi zniżkami
Jeżeli nie dysponujesz dużymi zniżkami za kontynuowanie polisy bez szkód komunikacyjnych, prawdopodobnie Twoja składka na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest bardzo wysoka. Czy istnieje możliwość jej obniżenia? Okazuje się, że tak – w tym celu należy dodać do dowodu rejestracyjnego drugiego właściciela, który może wnieść wysokie zniżki. Jeżeli dysponuje on zniżkami w wysokości 60%, finalna cena OC może się obniżyć nawet o 50% w stosunku do tego, ile samemu zapłaciłby młody lub niedoświadczany kierowca.
Opłać składkę od razu
Rozważasz rozłożenie składki ubezpieczeniowej na raty? W takim razie miej świadomość, że z tego powodu zapłacisz za OC więcej, niż gdybyś uregulował należność od ręki, za jednym razem, bez rozkładania jej na dwie lub cztery transze. Za udzielenie rat towarzystwa ubezpieczeniowe podwyższają bowiem cenę polisy nawet o 30%.
Wybierz samochód z małym silnikiem
Zapomnij o dynamicznych, sportowych samochodach z dużą mocą i taką samą pojemnością silnika – jeśli chcesz płacić niewiele za OC, kup auto z małym silnikiem i niedużą mocą, które nie kojarzy się z szybką jazdą. Dzięki temu towarzystwa będą postrzegać Cię jako bezpieczniejszego kierowcę, co automatycznie przełoży się na niższą składkę.
Komentarze (0)