Inne

Jak ciekawie spędzić razem czas w Krakowie?

Być może przyjechałeś do Krakowa na studia. Poznałeś kogoś i chcesz spędzać z nim więcej czasu. Jednak znakiem rozpoznawczym tego miasta jest brak czasu, częste zajęcia na uczelni oraz prawdopodobnie pierwsza, absorbująca praca. Dlatego warto znaleźć między sobą i partnerem czy przyjaciółką nić porozumienia i spędzać wspólnie czas na jakieś pasji. Mamy do wyboru wiele klubów fitness w Krakowie, kin czy innych ciekawych zajęć. Z jakich warto skorzystać?

Fitness Kraków

Wspólne dbanie o formę to świetny pomysł! Nie dość, że spędzacie razem czas, to jeszcze będziecie się mogli pochwalić ładną sylwetką. W Krakowie jest mnóstwo siłowni i klubów fitness. Możecie się wybrać na zajęcia zorganizowane, np. w znanej i lubianej sieci City Fit (https://cityfit.pl/). Przy doświadczonych instruktorach pierwsze kroki w treningach będą o wiele łatwiejsze, nauczycie się między innymi poprawnej techniki wykonywanych ćwiczeń A jeżeli wybierzecie zajęcia taneczne, takie jak zumba czy salsanation, to także potańczycie do najlepszych rytmów - ale uwaga, będziecie wykonywać jednocześnie ciekawe ćwiczenia, a więc czeka was podwójna dawka zabawy! We dwójkę łatwiej się zmotywujecie, by ruszyć się z przysłowiowej kanapy. Wybierając klub fitness w Krakowie nie będziecie żałować – miasto to cieszy się bogatą ofertą siłowni, ale też dobrą komunikacją publiczną i mnogością dobrych instruktorów.

Kurs tańca

A jeżeli chcecie stricte zająć się tańcem, to chyba nie mogliście wybrać lepszego miasta! Wiele szkół pozwoli wam na znalezienie swojego stylu - niektórzy lepiej się czują w standardowych rytmach, inni w tych latynoamerykańskich, a jeszcze inni w tańcu współczesnym. Jeżeli jesteście parą, to umiejętności przydadzą się na weselach czy na imprezach. Jednak jeżeli idziesz z przyjaciółką, to wybierz takie zajęcia, które będą odbywały się solo - np. salsa. Niestety, niedobór panów jest zazwyczaj częstszy, niż w przypadku kobiet. Dobrze, by taki kurs był podzielony na różne stopnie - dzięki temu będziecie wiedzieć jakie umiejętności zdobywacie i czy robicie postępy.

Zwiedzanie kawiarni

Tańce i fitness w Krakowie to jedno, ale przecież stolica Małopolski ma o wiele więcej do zaoferowania. Pełno jest tu chociażby klimatycznych knajpek i kawiarni, do których warto zaglądnąć i posmakować potraw czy deserów jakie tam serwują. To świetny pomysł na wyrobienie sobie gustu i poznanie nieznanych smakołyków z całego świata. Znajdziemy tu kuchnię polską, azjatycką, hinduską czy gruzińską. Przy kolacji możemy również w spokoju porozmawiać - co jest niezwykle ważnym aspektem budowania relacji. Zróbcie więc listę miejsc, które chcielibyście odwiedzić i powoli odhaczajcie je – koniecznie z adnotacją, czy warto tam wrócić!

Zostań specjalistą ds. filmów!

W Krakowie działa kilkanaście kin - zarówno sieciówek, jak i placówek bardziej kameralnych. Ceny są bardzo przystępne, a przy okazji można kupić specjalne karnety. To dobra okazja, by w końcu cieszyć się premierami. Jeżeli kochasz filmy, to na pewno będziesz chciał brać udział w różnych pokazach oraz festiwalach - w Krakowie tego nie zabraknie. Podczas najsłynniejszych być może spotkacie znanych aktorów, bądź weźmiecie udział w wolontariacie - to świetny sposób także na zdobywanie doświadczenia zawodowego. A dla naprawdę wymagających, kulturalna stolica południa Polski ma też w ofercie teatry oraz filharmonię.

Stolica Małopolski oferuje coś dobrego dla każdego, kto tu przyjedzie. Nic więc dziwnego, że z całej Polski ściągają tu osoby młode, studenci, ale też ludzie poszukujący ciekawszej pracy i lepszego miejsca do życia. Czas możemy spędzić w klubie fitness w Krakowie, w kawiarni czy kinie. Do tego dołożymy swoje towarzystwo i przepis na udany wieczór gotowy!

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz