Inne

Irokez w wersji eleganckiej – jak uzyskać taką fryzurę?

​Fryzura na irokeza jest specyficzna, a jej ułożenie wymaga zastosowania kosmetyku do stylizacji o mocnym chwycie. Jednak nie zawsze mając irokeza trzeba stawiać czub. Można również postawić na ugrzecznioną wersję. Jak może się prezentować? Poznajcie kilka naszych propozycji.

Po pierwsze: slick back, czyli klasyczny zaczes

Elegancki irokez powstanie, gdy zamiast czuba po prostu zaczeszesz dłuższe włosy do tyłu. Oczywiście bazą dla naszej fryzury jest undercut, z którego najłatwiej ułożyć irokeza. W tej wersji zamiast stawiać go na sztorc, bierzesz do ręki grzebień i starannie przeczesujesz wszystkie włosy do tyłu. Jeśli Twoje włosy są mało podatne, śliskie i nie chcą współpracować, po prost wcześnie użyj na nie prestylera, czyli toniku do stylizacji włosów. Możesz to zrobić na jeszcze wilgotne włosy, gdy przystępujesz do suszenia. Cały czas przy suszeniu utrzymujesz ten sam kierunek. Gdy już jesteś prawie na finiszu sięgasz po pomadę do męskich włosów, taką o średnim lub mocnym chwycie. Dokładnie wsmarowujesz ją we włosy. I utrwalasz efekt klasycznego zaczesu. Produkt może gwarantować mocny lub bardziej delikatny połysk. Oczywiście jeśli chcesz możesz postawić nawet na pomadę matującą Twoje włosy z dodatkiem glinki.

Po drugie: side part, czyli zaczes na jedną stronę

Elegancka wersja irokeza może opierać się również o inny zaczes. Mianowicie dłuższe włosy, które rosną centralnie możesz zaczesać na jeden z boków. W ten sposób stworzysz side part. Możesz nawet mocno podkreślić przedziałek w miejscu, gdzie dłuższe włosy stykają się z włosami po bokach, które są niemal wygolone. Oczywiście przy zaczesywaniu warstwę włosów możesz podnieść u nasady, lekko ją tapirując. Przy każdym paśmie możesz używać prestylera. Dla utrwalenia efektu końcowego sprawdzi się pomada do męskich włosów. Podobnie jak w przypadku slick back również przy side part powinna mieć średni lub mocny chwyt. Side part może wyostrzyć Twoje rysy, ale jednocześnie ugrzeczni Twoją fryzurę. Będzie pasować świetnie do eleganckiego garnituru. Warunkiem do stworzenia takiej fryzury jest posiadanie gęstych włosów u nasady.

Po trzecie: fryzura na samuraja, czyli gładko zaczesane włosy i kitka lub warkocz

Undercut stawiany zwykle na irokeza może także przemienić się we fryzurę na samuraja. Wystarczy, że znów podobnie jak przy slick back zaczeszesz wszystkie włosy do tyły. Różnica będzie polegała na tym, że górną część włosów lekko uniesiesz, np. poprzez lekkie tapirowanie. W ten sposób łatwiej ci będzie wykonać kitkę lub warkocz. Może go tworzyć część zaczesanych włosów, natomiast pozostałe zostają gładko zaczesane, wręcz ulizane jak przy slick back. Taka męska fryzura jest nieizwykle efektowna i do jej uzyskania także potrzebna będzie pomada do stylizacji włosów. W zależności od podatności Twoich włosów na układanie możesz zdecydować się na produkt o średnim lub mocnym chwycie. Dostępne są pomady na bazie wody i wosku. Te drugie są trudniejsze w użytkowaniu, bo odrobinę produktu należy rozgrzać w dłoniach, by zyskał odpowiednią konsystencję. Przed użyciem opakowanie pomady można również lekko podgrzać suszarką. Produkt jednak bardzo szybko schnie, dlatego jeśli nie masz dużej wprawy w układaniu fryzur, to lepiej sięgnij pomadę do męskich włosów na bazie wody.

Po czwarte: włosy uniesione, ale nawinięte na szczotkę na okrągło

Irokez w wersji eleganckiej to przede wszystkim włosy postawione do góry, ale ułożone w szerszą i zaokrągloną fryzurę. Każde pasmo zamiast na sztorc stawia się do trzech czwartych długości, a końcówki są nawijane na okrągłą szczotkę i ukierunkowane w taki sposób by tworzyły delikatną, lekko rozwichrzoną falę. Tutaj przy podkręcaniu każde pasmo można utrwalać nie tylko prestylerem, ale również lakierem, aby całość trzymała się jak najdłużej. Taka wersja irokeza będzie pasowała nawet na ważną okazję, np. wesele. Będzie swoim kształtem nieco przypominać pompadour, ale włosy jednak nie będą tworzyły aż tak jednolitej fali.

Irokez w wersji eleganckiej spodoba się każdemu. Z undercutem możesz eksperymentować na wiele sposobów. To uniwersalna i modna fryzura.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz