Inne

Czy istnieje uniwersalna fryzura męska na różne okazje? Poznaj sposoby stylizacji i wybierz najwygodniejszy dla siebie

Każdy mężczyzna marzy o fryzurze idealnej, która sprawdzi się na różne okazje. Oczywiście taka istnieje i to nie jedna. Na pewno pierwszym typem jest klasyczna fryzura militarna, która może być wzbogacona o finezyjnie wykonane hair tatoo. Jednak my w naszym poradniku skupimy się na fryzurze o średniej długości, czyli takiej, gdzie boki są krótko przystrzyżone, a góra dłuższa. Zatem zaczynamy testowanie. Wybierz najwygodniejszą wersję dla siebie.

Uniwersalna fryzura, czyli jaka?

Najpierw skupimy się na samym cięciu. Twoja uniwesalna fryzura powinna być krótka lub bardzo krotka na bokach. Tutaj rekomendowana długość, to taka do dwóch centymetrów, choć najlepiej jeśli włosy mają około centymetra długości po bokach. Z kolei grzywa, czyli centralna część fryzury powinna być dość długa. Zatem jest to fryzura, która jest uniwersalna, ale jednak wymaga codziennego układania, choć faktem, jest że można układać ją na różne sposoby i zaraz to udowodnimy. Abyś mógł wykonać każdą z tych trzech fryzur twoja grzywa powinna mieć 8-10 cm długości, choć jeśli chcesz uzyskać efektowny „czub”, to nawet około 15 cm. Dużo? Moda wymaga poświęceń… Gdy zakupisz odpowiednie kosmetyki, cała stylizacja będzie Ci zajmować od kilku do maksymalnie kilkunastu minut. Polecamy już teraz zaopatrzenie się w pomady do włosów męskich Reuzel.    

Postaw na klasyczny zaczes, czyli slicked back

Pierwsza propozycja to klasyczny zaczes. Taka fryzura była bardzo popularna w latach 20-tych XX wieku, a później w latach 50-tych  i 60-tych obok fryzury o której powiemy za chwilę. Najpierw jednak zajmiemy się slicked back. Aby ją wykonać musisz na początku umyć i wysuszyć włosy, a następnie na lekko wilgotne lub suche włosy użyć prestylera. Spryskując włosy, musisz cały czas zaczesywać je do tyłu. Ten element jest niezbędny, bo włos jest śliski i ma tendencje do powrotu, do naturalnego położenia. Potem możesz rozgrzać w dłonach pomadę do włosów i rozprowadzić ją przecesując je palcami do tyłu. Niezbędny będzie kosmetyk o mocnym chwycie. Znajdziesz go wśród pomad do włosów męskich Rezuel. Zapewni Ci trwały efekt na cały wieczór. To w końcu typowo wieczorowa fryzura, która sprawdzi się do fraka. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać ją również na co dzień, wystarczy wybrać pomadę nie z połyskującym, a z matowym wykończeniem. Taka fryzura pasuje każdemu. Jedynie mężczyźni o okrągłej twarzy przy zaczesie powinni lekko podnieść włosy u nasady.               

Wybierz fryzurę króla rock and rolla

Obok wspomnianego slicked back w latach 50-tych i 60-tych modna była fryzura pompadour, lansowana przez samego króla rock and rolla. Oczywiście swój przydomek zyskał później, ale już wtedy wielu młodych mężczyzn się na nim wzorowało nie tylko w stylu śpiewania, ale również jeśli chodzi o modę i fryzury. To fryzura klasyczna i uniwersalna. Najpierw zaopatrz się w kosmetyki do włosów Reuzel i pomady do włosów męskich. Możesz wybrać suchy szampon, które pomoże Ci wstępnie podnieść płaskie włosy u nasady, a także matową i połyskującą pomadę. Oczywiście możesz zacząć od tradycyjnego umycia włosów. Następnie przyda się puder do włosów, a także prestyler. Wstępnie przy użyciu krągłej szczotki podniesiesz dzięki niemu grzywę. A po rozgrzaniu i nałożeniu pomady dokończysz dzieło. Jeśli masz pociągłą twarz ta fryzura także będzie Ci pasować. Musisz jednak pamiętać, by grzywy nie podnosić zbyt wysoko, bo wtedy jeszcze bardziej ją wydłużysz.           

Fryzura, która idealnie podkreśli formalną stylizację, ale sprawdzi się też na co dzień, czyli...  

...side part. Klasyczna fryzura z bocznym przedziałkiem modna jest już od kilku lat. W tym przypadku boki muszą być naprawdę krótkie. Zaczesujesz włosy z grzywy na jedną stronę i utrwalasz przedziałek. W tym pomoże Ci tonik do stylizacji włosów, a także rzecz jasna pomada, najlepiej o matowym chwycie, choć możesz też wybrać lekki połysk.  Taka fryzura świetnie sprawdzi się do garnituru. Często mężczyźni wybierają ją na ślub. Jednak będzie odpowiednia także na co dzień, zwłaszcza jeśli preferujesz stylistykę smart casualową.    

Niektóre fryzury męskie mogą być naprawdę uniwersalne. Nie pozostaje zatem nic innego, jak zaopatrzyć się w pomadę do włosów i ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, aż dojdziesz do perfekcji.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz