Do jednych z podstawowych elementów potrzebnych w biurze zaliczamy przybory do pisania, w które inwestuje się zarówno w małych, jak i dużych firmach. Przodują w nich klasyczne długopisy, jednak równie często decydujemy się na wybór cienkopisów.
Cienkopisy w porównaniu do długopisów charakteryzują się dużym wyborem kolorystycznym oraz możliwością wykorzystania na więcej sposobów, niż klasycznie długopisy. Równie dobrze sprawdzą się w tradycyjnym wykorzystaniu, podczas pracy biurowej, jak i podczas bardziej kreatywnych czynności związanych ściśle z rysunkiem czy projektowaniem. W zestawy cienkopisów inwestują zarówno duże firmy, jak i osoby prywatne, z powodu ich szerokiej gamy rodzajów oraz możliwości zastosowań.
Cienkopisy kreślarskie, czyli dobra alternatywa dla ołówka
W przypadku wykonywania różnorodnych szkiców można postawić na tradycyjny rysunek ołówkiem, jednak dobrą alternatywą są wykorzystywane w tych celach cienkopisy kreślarskie. W porównaniu do ołówków charakteryzują się one o wiele trwalszym efektem, cienkopis po zaschnięciu, nie będzie się rozmazywać ani przemieszczać, tak jak w przypadku ołówka. Można powiedzieć, że jest idealnym wyborem do wykonywania finalnych wersji wszelkich projektów.
Cienkopisy kreślarskie spotkamy przede wszystkim w czarnym kolorze przeznaczonym głównie do szkiców. Jednak równie dobrze sprawdzą się wykorzystane do tworzenia wszelakich grafik i rysunków, scrapookingu, rysunków technicznych lub ozdobnych kartek. Pozwalają one na dokładne prace, które nie wyblakną. Oprócz tego używając cienkopisów kreślarskich przy takich pracach, likwidujemy ryzyko, które istnieje przy używaniu ołówka np. złamanie rysika, które podczas krótkiej chwili może zaprzepaścić cały dotychczasowy wysiłek. Problem ze stępieniem końcówki, a co za tym idzie zmiany grubości oraz ostrości kreski także zostaje wyeliminowany, ponieważ cienkopis cały czas utrzymuje równą długość końcówki, której efekt można modulować przez odpowiednie kładzenie nacisku, w momencie, w którym oczekujemy mocniejszego oraz bardziej wyrazistego efektu.
fot. pixabay.comhttps://pixabay.com/pl/
Cienkopisy do rysowania, czyli trwałość i solidność
Wykonując różnego rodzaju rysunki, począwszy od tych technicznych, przez szkice graficzne, poprzez czysto artystyczne twory, mamy do wyboru wiele przyrządów do ich wykonania. Głównie jednak stawia się na cienkopisy do rysowania lub klasyczny zestaw ołówków oraz kredek - w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć i jakimi metodami obie możliwości znajdą swoje zastosowanie.
Tradycyjne ołówki oraz kredki idealnie sprawdzą się w momencie, w którym nie zależy nam na mocnej trwałości oraz jeśli chcemy mieć pole do poprawek, ponieważ wszelkie błędy można z łatwością usunąć za pomocą gumki. Umożliwiają one też szeroką gamę różnorodnych miękkich wykończeń, spowodowanych tępieniem się rysików. Kolejnym aspektem jest możliwość rozcierania ołówka bądź kredki, dzięki czemu możemy nadać pracy efektu rozmazania.
Z kolei cienkopisy do rysowania będą doskonałym wyborem w momencie, w którym nie tylko zależy nam na trwałości oraz braku ryzyka związanego z blaknięciem pracy. Pozwalają one także na wykonywanie bardzo szczegółowych rysunków z ostrą kreską i mocno zaznaczonymi krawędziami, idealnie sprawdzą się w rysunkach wykonanych w duchu postmodernizmu oraz minimalizmu, który nabiera charakteru pod wpływem wyrazistości kreski cienkopisu.
Od koloru do wyboru - postaw na kolorowe cienkopisy!
W porównaniu do zwykłych długopisów cienkopisy są powszechnie dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i sprzedawane w zestawach. Kolorowe cienkopisy mogą być z powodzeniem używane do wszelkich rysunków oraz form plastycznych jako uzupełnienie wcześniejszego projektu. Jednak równie dobrze sprawdzą się używane w formie dodatku do notatek, dzięki któremu konkretnym kolorem wyszczególniamy najbardziej istotne informacje. Jest to też jedna z najczęstszych form wykorzystywania kolorowych cienkopisów, ponieważ idealnie sprawdzają się jako swoista pomoc naukowa, która wspomaga proces zapamiętywania i pozwala na zaznaczenie ważniejszych partii tekstu i oddzielenie ich od innych.
Komentarze (0)